Dużo wody upłynęło w rzece od mojego ostateniego wpisu. Pochłaniaczami czasu stały się najpierw ostatnia sesja na moich studiach (już tylko magisterka!), a potem organizacja Ataków Sieciowych, czyli największej w Polsce imprezy dotykającej zagadnień takich jak cyberprzestępczość i cyberbezpieczeństwo, której to imprezy jestem, mówiąc brzydko, organizacyjnym mózgiem. Wydarzenie kierowane jest do prawników, informatyków i specjalistów z działów IT w przedsiębiorstwach. To już 4 edycja Ataków, które realizuję wraz z grupą moich dobrych Koleżanek i Kolegów z Koła Naukowego, pod merytoryczną opieką Profesora Andrzeja Adamskiego i na które chciałbym Cię serdecznie zaprosić! Największymi zaletami Ataków Sieciowych nad innymi tego typu wydarzeniami są naukowy charakter – u nas nie ma miejsca na reklamy, nawet dla sponsorów(!), liczy się wiedza i doświadczenie – oraz niekomercyjny wymiar – symboliczne 100 zł za wstęp i pełną niezależność w tym, o czym i jak będziemy mówić podczas wydarzenia.
Nie będę ukrywał, że tegoroczna tematyka wydarzenia to również wynik moich osobistych zainteresowań i pasji – bezpieczeństwo infromacji, Advanced Persistent Threats i sieć darknet.
Póki co najwięcej na blogu pisałem o bezpieczeństwie informacji w organizacjach. Ciekawsze wystąpienia poruszające ten temat będą należały do p. Grzegorza Krzemińskiego – Prezesa Instytutu Bezpieczeństwa i Informacji, który opowie o często lekceważonym aspekcie SZBI, a mianowicie… ich fizycznej części! Czyli łatwo dostępne gniazdka sieciowe i tego typu pozornie błache sprawki, które według naprawdę bogatych doświadczeń Pana Grzegorza potrafią pogrążyć niejedną organizację ;>
Drugie z wartych polecenia wystąpień dotyczących bezpieczeństwa informacji będzie należało do mec. Wojciecha Wyjatka z Poznania. Opowie on o tym jak zabezpieczać interesy prawne przedsiębiorstwa w SZBI na bazie bolesnych doświadczeń przeżytych przez jego własnych klientów. Uchylając rąbka tajemnicy – będą zbuntowani admini sieci firmowych, nadmiernie dociekliwe działy IT oraz pracownicy nie mający niczego do stracenia 😀
Oczywiście to nie wszystko o czym będziemy mówić – po więcej informacji zapraszam na www.atakisieciowe.umk.pl - oficjalną stronę wydarzenia albo w poniedziałek na mojego bloga – napiszę jeszcze coś o jednym pozostałych zagadnień.